schody opole

Schody Opole i najlepsze gatunki drewna

Odpowiednie drewno na schody Opole

Decydując się na zbudowanie schodów w domu czy też na tarasie, warto wiedzieć jakie drewno będzie odpowiednie do ich wykonania. Nie każdy gatunek drewna sprawdzi się jeżeli będziemy chcieli zbudować schody Opole. Od tego zależy nie tylko wygląd, ale także bezpieczeństwo podczas korzystania ze schodów.

Schody wewnętrzne

Przede wszystkim, w przypadku schodów wewnętrznych należy skupić się na tym, aby charakteryzowały się one ciepłem i ciekawym wyglądem. Jeśli zadba się o odpowiedni wygląd, to w każdym miejscu domu schody nadadzą mu niepowtarzalny wygląd. Generalnie schody Wrocław znajdujące się we wnętrzu domu mogą być wykonane z większości rodzajów drewna. Bowiem zwykle są one lakierowane i to nadaje im bardzo ciekawy wygląd. W domach jednorodzinnych najczęściej sprawdzają się schody wykonane z jesionu, dębu, buku czy też klonu.

  • dąb i klon – są to gatunki bardzo wytrzymałe i sprawdzają się jako materiały na schody Śląsk wewnątrz domów. Ich parametry są odpowiednie w takich przypadkach.
  • jesion – schody wykonane z tego materiału również doskonale sprawdzają się w przypadku zastosowań domowych. Są bowiem twarde i odporne na ścieranie.
  • buk – w przypadku tego drewna niestety trzeba liczyć się z wyższymi kosztami lakierów i środków konserwujących, ponieważ do buku trzeba stosować specjalne środki.
  • Schody zewnętrzne

    W przypadku schodów zewnętrznych jakość drewna jest jeszcze ważniejsza. Bowiem tego rodzaju schody eksploatuje się bardzo intensywnie i wystawia na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego też do budowy tego rodzaju schodów wybiera się najtwardsze gatunki drewna, czyli dąb, jesion, heban, wenge czy też mahoń. Natomiast należy pamiętać, że drewna bukowego nie wybiera się na schody zewnętrzne, ponieważ jest zbyt mało odporne na wilgoć. Należy też pamiętać, że nie powinno się używać drewna sosnowego czy też brzozowego. Jeśli wybierze się takie drewno, to bez odpowiedniej konserwacji może ono puchnąć i się odkształcać. Impregnacja ciśnieniowa może rozwiązać problem na pewien czas. Jednak później takie schody z drewna należy ponownie zaimpregnować i wymienić elementy uszkodzone.