domy drewniane na cały rok

Zalety drewnianych domów

Domy drewniane to świetne rozwiązanie dla każdego miłośnika natury, który potrafi docenić walory drewna. To materiał bardzo przyjemny i ciepły, co sprawia, że dom jest bardzo przytulny do mieszkania. W chłodne dni wystarczy włączyć ogrzewanie i w bardzo krótkim czasie robi się ciepło we wnętrzu. Podczas upalnych letnich dni, dom szybko się wychładza nocą, ponieważ nie kumuluje ciepła.

Budowa domów drewnianych to proces krótkotrwały. Mniej więcej 3 tygodnie wystarczą, by na działce stanął dom. Następnie, może wejść ekipa zajmująca się montażem wszelkich instalacji. Wykończenie wnętrz to kwestia naszego gustu i preferencji. Ktoś, kto lubi różnorodność, może zdecydować się na system mieszany i połączyć wykończenie drewnem z płytami gipsowo-kartonowymi. Domy z bala, w przeciwieństwie do domów o konstrukcji szkieletowej, nie wymagają już wiele prac we wnętrzu. Ściany są gotowe zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Należy pamiętać o tym, że remont domów drewnianych jest bardzo prosty i szybki, tak samo jak jego rozbudowa. Jednak, jeśli regularnie będziemy konserwowali drewno, jeszcze przez wiele lat nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy remontami. Szczególny nacisk należy położyć na systematyczne impregnowanie zewnętrznych ścian przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.