drewniane domy

Domy drewniane i ich wystrój

Jak wyposażyć domy drewniane

Domy drewniane dla wielu osób kojarzą się przede wszystkim z wyjątkowym klimatem, ekologią oraz silnym połączeniu z naturą. Wystrój i późniejsze wykończenie wnętrza takiego domu to jedna z najprzyjemniejszych części budowy.

Czym się inspirować?

Domy z drewna często stanowią nie lada wyzwanie nawet dla zawodowych projektantów wnętrz. Wyjątkowy dom wymaga bowiem wyjątkowego wystroju. W tym przypadku z pomocą przychodzą pisma i portale o tematyce wnętrz. Niektóre biura projektowe posiadają bardzo przyjazną dla swoich klientów funkcję wizualizacji – warto z niej skorzystać. Warto też rozejrzeć się wśród znajomych, którzy mają podobne mieszkania. W ostateczności zawsze możemy zlecić to profesjonaliście czyli doświadczonemu projektantowi. Budowa domów drewnianych daje nieograniczone wręcz możliwości aranżacji ich wnętrza. Szkoda ukrywać drewniane elementy pod warstwą płyt. Co odważniejsi mogą zdecydować się na wyeksponowanie niektórych drewnianych elementów takich jak belki czy część stropu. Odpowiednie wkomponowanie i dostosowanie stylu wnętrza może dodać nie lada uroku.

Spróbuj tradycyjnych rozwiązań

Drewniane domy najczęściej cechują się nawiązaniami do wnętrz pochodzących z tradycyjnych wiejskich chat. Również często styl skandynawski wnętrza ma swój udział. Charakteru dodają im pozornie niewykończone surowe elementy wyposażenia. Nieregularnych niektórych z wybranych elementów wyposażenia zestawiona z unikalnymi przedmiotami takimi jak: ręcznie malowana skrzynia czy też zabytkowy zegar tworzy świetny klimat. We wnętrzach tego typu doskonale sprawdzają się z materiałami naturalnymi.

Czy domy drewniane to wyzwanie?

Domy z bali zapewniają szczególny klimat, jednak ich urządzenie często bywa sporym kłopotem. Chcąc nadać trochę lekkości ścianom z bala warto zestawić je z fragmentami wykończonymi płytami gipsowo-kartonowymi. Bale warto połączyć z elementami prostych mebli najlepiej będących w kolorze białym. Do drewnianych ścian bardzo dobrze pasują naturalne materiały takie jak bawełna, len i kamień a także kolory beżu, bieli oraz zieleni.